Ahoj! Hledám někoho (parťačku/partu), kdo by chtěl jet stejně jako já do Anglie za letní brigádou (sběr ovoce, umývání nádobí, ...). Chtěla bych jet minimálně na celý červenec. Nemám zatím nic konkrétně naplánované, prostě bychom si našli ubytování, práci a letenky a vyrazili. Pokud máš podobný plán a myslíš si taky, že minimálně ve dvou se to lépe táhne, můžeš se mi ozvat na mail → buresova.annie@seznam.cz nebo na FB→ https://www.facebook.com/anna.buresova.75 Cheers, Anna  .

Parťačka/parta na brigádu do Anglie

Založila ve fóru Hledám spolucestujícího

Ahoj!

Hledám někoho (parťačku/partu), kdo by chtěl jet stejně jako já do Anglie za letní brigádou (sběr ovoce, umývání nádobí, ...). Chtěla bych jet minimálně na celý červenec. Nemám zatím nic konkrétně naplánované, prostě bychom si našli ubytování, práci a letenky a vyrazili. Pokud máš podobný plán a myslíš si taky, že minimálně ve dvou se to lépe táhne, můžeš se mi ozvat na mail → buresova.annie@seznam.cz

nebo na FB→ https://www.facebook.com/anna.buresova.75

Cheers,

Anna

0

Já nevím, není ale v Anglii povinná 14denní karanténa za £1,750?

0 Citovat

Umivani nádobí? Bože

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Já nevím, není ale v Anglii povinná 14denní karanténa za £1,750?

Takže ubytování mají, to už si mohou odškrtnout. Teď ještě tu práci.

0 Citovat

Karanténa za 1750 GBP už není, teď už se každý musí izolovat na vlastní náklady v jakémkoliv místě na 10 dní. Platí však povinnost 2 testů v karanténě, což stojí minimálně 200 GBP. A když už tam pojedete tak si nezapomeňte zaridit pracovní vízum ať neskončíte v detenci s migrantama. :-)

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...anicni_kha

0 Citovat

Připisují se za deportační let míle?

0 Citovat

Místní parta se ti snaží svým klasickým jazykem sdělit, že to možná není nejlepší nápad :)

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Karanténa za 1750 GBP už není, teď už se každý musí izolovat na vlastní náklady v jakémkoliv místě na 10 dní. Platí však povinnost 2 testů v karanténě, což stojí minimálně 200 GBP. A když už tam pojedete tak si nezapomeňte zaridit pracovní vízum ať neskončíte v detenci s migrantama. :-)

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...anicni_kha

Jen bych upřesnil,že karantena za 1750 GBP porad je při návratu z červených zemi,  nevím jestli jsi myslel,ze není pro nás nebo že je úplně zrusena :)

Česko je ale aktuálně mezi oranžovýma, takže vše ostatní co píšeš platí.

0 Citovat

Jasně myslel jsem to pro přílety z Česka, které je momentálně amber.

0 Citovat

huh :D děkuji, pánové, za vytržení z paralelního vesmíru, asi tu svou vizi o pracování přehodnotím

0 Citovat

Tak ono zrovna v UK to moc na vydělání peněz takovou nekvalifikovanou prací není. Náklady jsou tam obrovský, takže to co bys vydělala mytím nádobí by ti sotva pokrylo náklady tam, spíš si troufám tvrdit, že bys to ještě musela dotovat z úspor. Samozřejmě za předpokladu, že tam chceš i něco vidět a ne jen pracovat a přespávat někde na nejlevnější ubytovně. Plus k tomu všemožný papírování po brexitu, takže to fakt nestojí za to.

Pokud ti tedy jde o to procestovat zemi, vydělej si peníze radši v Česku a pak tam jeď čistě jen na výlet. Pokud chceš pracovat někde v zahraničí, tak si vyber nějakou zemi EU, kde alespoň není problém s pracovním povolením a podobně.

0 Citovat

Já vím, na vydělání to s těmi náklady tak moc není, šlo mi spíše o to tam být. Každopádně děkuju za veškeré rady! :)

0 Citovat

A ty si tam chtěla jet naslepo bez zajištěné domluvené práce dopředu? Teď se nebavme jestli legálně nebo načerno. Že jako přijedeš a nekde se ubytujes a pak jako začneš shánět... Jeden můj kámoš ještě v době predkovidove skončil tak, že do práce (a to měl štěstí, že tehdy sehnal), chodil každý den tam a zpět 10km pěšky, aby ušetřil za drahý bus a protože byl kuřák, sbíral vajgly na zastávkách, ze kterých si sulal vlastní cigára. Sice to pro něho byla cenná zkušenost do života... Ale buď je to z tvé strany naivita nebo provokace...

0 Citovat

Byl jsem v roce 2011 na farmě ve Worcesteru. Trhali jsme hrášek a fazole (bohužel rostlinky byly nedozrálé, peníze se vydělat pořádně nedaly) Bylo to takový pololegální, byli jsme placení od natrhané bedýnky, 4 libry za bedýnku, to trvalo klidně přes hodinu, když sis za den vydělala 20 liber bylas ráda... spali jsme ve stanu u pole v kachních hovnech, 4 toiky na 120 lidí, vybíraly se jednou týdně, 1 plesnivá sprcha. Dělníci mix východní Evropa, Češi, Slováci, Kurdi (ty jeli jak kombajn). Zásadně to nedoporučuji nikomu, jako životní zkušenost dobrý, jinak na nic. Jestli jsi holka studentka zkus dělat někde aupair nebo animátora, to je snad lepší... i v životopise to pak líp vypadá :)

0 Citovat

Proč zrovna Británie, když jsou jiné možnosti v rámci EU?

0 Citovat

MIGUELAS: Ne, chtěla jsem to udělat přesně v tom pořadí, jak jsem psala. Takže sehnat práci dopředu. A provokace ne, spíše něco mezi naivitou a bláznovstvím.

petr.necesany: Děkuju za sdílení zkušenosti. Něco podobného jsem už zaslechla. Nicméně jsem tam nechtěla jet zbohatnout.  A jako aupair by mě na měsíc asi nikde nechtěli.

Petr76: zkrátka mě to tam táhne, a taky kvůli jazyku.

0 Citovat

Anno, hodně štěstí, ale podle mě naivní představa. Za měsíc (ani za půl roku) nezbohatnes nikde na světě, vůbec neberu v potaz tuto postcovidovou dobu, kdy UK bych se obloukem vyhnul. Takže ti přeju, aby sjednane bydlení bylo, práce byla, aby tě tam vůbec někdo čekal... Aby si platila malou provizi a aby ti dali za odvedenou práci i odměnu. Zkus se podívat na fóra zaměřena na práci v zahraničí. Až tam pojedeš, doporučuji s sebou mít finanční rezervu, ať tam neskoncis na ulici. 

0 Citovat

Anna napsal(a):

Petr76: zkrátka mě to tam táhne, a taky kvůli jazyku.

Myslím, že na poli se anglicky moc nenaučíte...

0 Citovat

Proč se do Anglie učit anglicky, když tam stačí polština? :-D

0 Citovat

Ak si studentka, daju sa zohnat celkom slusne staze cez organizacie ako IAESTE alebo cez Erasmus.

0 Citovat

Tak anglicky se mluví i v Irsku nebo na Maltě a nemusíš řešit pracovní vízum. Nicméně jak říká Petr a Martin, na poli v Anglii se mluví polsky a při mytí nádobí je to tak na procvičení indické nebo pákistánské angličtiny, případně nejakýho echt cockney slangu, což asi beztak nebude to, co hledáš.

0 Citovat

Prave bych potreboval umyt haldu nadobi  a z UK je to hodinka  letu  cekal bych i na letisti:-)) A uz zacala znovu litat linka Praha -Dublin  Ale vazne 

Pokud vim tak probehlo i nejake info  o deportaci lidi z EU  Anglie dneska v zadnem pripade ....Vzdyt i samotni Anglicani v pomerne velkem poctu pozadali o irske obcanstvi 

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...anicni_kha

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...anicni_jhr

0 Citovat

Neříkám, že bych se tam chtěla jet angličtinu učit :) ale že bych ji tam mohla praktikovat. Nu a prosvištět si polskou polní terminologii taky není k zahození že... :D 

Katka: jojo, znám. Děkuji :)

mikir: záleží kolik nabídnete 

0 Citovat

Já už mám asi po sezoně, ale ráda bych se věnovala nejstaršímu řemeslu...

0 Citovat

Já bych jela, Anglie byla vždycky můj sen :)

0